Dvojdům – Byt B

Typ návrhu: Rezidenční
Místo: Pyšely

Rok: 2021

Spolupráce: Ondřej Cigáník
Vizualizace: @fibixstudio


Druhý byt v domě je navrhnut pro mladý pár. Interiér je řešen v oblejším tvarosloví nábytku a detailů. Klient nepoužívá klasický jídelní stůl, preferuje sezení na zemi, čemuž byla přizpůsobená i dispozice. Ta je tak funkčně dělená pouze na kuchyň a obývací pokoj. Výrazná stěrka zadní stěny kuchyňské části je v kontrastu s hladkou plochou nábytku. Úložný prostor kuchyně je maximalizován, zatímco obývací pokoj je od nábytku co nejvíce oproštěn.

Otevřený denní prostor propojuje jak jednotlivé funkční zóny tak, díky zimní zahradě, i interiér s exteriérem. Obývací část je zařízena minimem nábytku, kde je ústředním prvkem velkorysý koberec. Polštářové sezení je doplněno odkládacími ostrůvky, které jsou snadno přemístitelné a tím jsou přizpůsobitelné náladě klienta. Policový systém který se táhne přes část obývacího pokoje lze využít jako zelenou stěnu, knihovnu nebo prostor pro umění. Schodiště vedoucí do noční zóny je lemováno podsvíceným madlem a liniovým nasvícením stupňů.

Velkorysý půdorys hlavní ložnice nám dovoluje použít objemné kusy nábytku jako je celočalouněná postel s vysokým čelem či rozměrná vestavěná skříň. Navzdory tomu zůstává pokoj prostorný a vzdušný. Na ložnici má přímou návaznost šatník i koupelna, v šedé stěrce kombinovaná s narůžovělým onyxovým obkladem, který zároveň diktuje barevnou škálu ložnice. Koupelna se zděným sprchovým koutem disponuje množstvím úložného prostoru v bílé barvě.