Dvojdům – Byt A

Typ návrhu: Rezidenční
Místo: Pyšely

Rok: 2021

Spolupráce: Ondřej Cigáník
Vizualizace: @fibixstudio


Prostor pro mladého muže, který je často na cestách, je navržen s ohledem na variabilitu, jednoduchost a praktičnost. Pro zjemnění pravoúhlé strohosti tohoto mobilního řešení je tato varianta obohacena o materiály s výraznějším dezénem, které do prostoru přidávají změkčující detail a zároveň korespondují s úpravou fasády.

Kuchyň disponuje pohyblivou nízkou komodou běžně parkovanou pod prodloužením pracovní desky. Jejím vytažením získáme např. dodatečný prostor při obsluze kuchyně nebo nízké sezení. Za kuchyní se nachází koupelna, sloužící pro první podlaží bytu.

Hlavní devízou obývacího pokoje je kromě velkorysého prostoru i k němu navazující zimní zahrada s výhledem do zeleně. Do tohoto nejlukrativnějšího výhledu je právě proto situován jídelní/pracovní stůl. Schodiště je opatřeno zapuštěným podsvíceným madlem a přivádí nás do noční zóny. 

Noční zóna je situována do severní části bytu a skládá se z ložnice a hlavní koupelny. Ačkoliv ložnice disponuje množstvím úložného prostoru v podobě vestavěné skříně, je její součástí i malá šatna sloužící především pro uložení rozměrnějších zavazadel a sportovního vybavení.
Hlavní koupelna je přístupná pouze z ložnice. Její předností je množství denního světla a prostoru, které je opticky podpořeno jednoduchým bílým nábytkem. Ten nechává vyniknout onyxovému obkladu a stěrce přírodní barvy.

V druhem patře se také nachází samostatné wc, skrývající úklidovou komoru.